Abracon AB308-7.3728MHZ
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 16pF FUND 80Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页15 年前
Newark
Sager Electronics
Future Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.30%
供应链
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2012-06-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
CTS ComponentsATS073B
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsATS073-E
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsATS073
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 7.3728MHz Nom
ECS InternationalECS-73-20-4X
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-73-18-4XEN
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole
ECS InternationalECS-73-20-4
Parallel - Fundamental Quartz Crystal
描述
Crystal, Microprocessor, 7.3728 MHz, Through Hole, 3mm x 8mm, 50 ppm, 16 pF, 30 ppm, AB308
CRYSTAL, HIGH FREQ, CYLINDRICAL, 7.3728 MHZ, MICROPROCESSOR, 8.0 X 3.0MM DIA.
CRYSTAL 7.3728MHZ 16PF THROUGH HOLE; Frequency:7.3728MHz; Frequency Tolerance:± 30ppm; Load Capacitance:16pF; Operating Temperature Range:-10°C to +60°C; Crystal Mounting Type:Through Hole; Crystal Case Type:Cylinder; No. of Pins:2