Yageo Group TC124-JR-072K2L
TC124 Series 4 Elements 2.2 Ohm ±5 % Case 4 x 0402 SMT Chip Resistor Network
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group TC124-JR-072K2L.
IHS
Datasheet13 páginas2 anos atrás
Datasheet12 páginas4 anos atrás
Farnell
Newark
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.67%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2008-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V222JX
Resistor Network/Array 4 Isolated 2.2k Ohm 5% 62.5mW Power Per Element 200ppm 0804
PanasonicEXB-38V222JV
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V8V222JV
Resistor, ccav Array,0603X4, 2K2 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXBV8V222JV
Res Thick Film Array 2.2K Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T/R
Yageo GroupYC124-JR-072K2L
Array Chip Resistor Thick Film 2.2kOhm 5% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group TC124-JR-072K2L fornecidas pelos seus distribuidores.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2200ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
0804Concave Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR TC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 63mW 2.2kOhm ±200ppm/C
2.2K¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*500¦Ìm
TC124-JR-072K2L, YAGEO / YAGEO AMERICA
RESISTOR ARRAY, ARC322, 2K2; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Voltage Rating:50V; Series:TC124; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; No. of Elements:4; Resistor Case Style:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:1mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:2mm; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C