Yageo Group RT0805FRE075R1L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 5.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group RT0805FRE075R1L.
Newark
Tendência de 3 meses:
+33.61%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805FR-075R1L
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 5.1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-075R1L
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 5.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-074R7L
Res Thick Film 0805 4.7 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group RT0805FRE075R1L fornecidas pelos seus distribuidores.
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RT 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 5.1Ohm ±50ppm/C
Chip Resistors 0805 5.1Ω ±1% 1/8W ±50ppm/℃
5.1¦¸ ¡À1% 125mW ¡À50ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*600¦Ìm
RT0805FRE075R1L, YAGEO / YAGEO AMERICA
Res, 5R1, 1%, 0.125W, Thin Film, 0805; Resistance:5.1Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0805FRE075R1L