Yageo Group RT0805DRD0712KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group RT0805DRD0712KL.
Newark
Tendência de 3 meses:
-0.02%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Peças relacionadas
PanasonicERJ-6RBD1202V
Res Thick Film 0805 12K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AED123V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 12,000 OHM
Yageo GroupRT0805DRE0712KL
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB6D1202V
Res Thick Film 0805 12K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805DR-0712KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±0.5% 12kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRE0711K8L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 11.8kOhm 0.5% Paper T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group RT0805DRD0712KL fornecidas pelos seus distribuidores.
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 12kOhm 0.125W 1/8W
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 12KΩ ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃
Res, 12K, 0.5%, 0.125W, Thin Film, 0805; Resistance:12Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0805DRD0712KL