Yageo Group PE1206JRF070R02L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 20mOhm 5% Paper T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group PE1206JRF070R02L.
IHS
Datasheet14 páginas2 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ-8CWJR020V
Res Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8CWJR018V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.018ohm, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
PanasonicERJ-8CWJR022V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 22 MILI OHM, 5%
TE ConnectivityRLP73V2BR020JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/°C to 200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.022ohm, 0.0742V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descrições
Descrições de Yageo Group PE1206JRF070R02L fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Metal Film 1206 0.02 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.02ohm, 0.0707V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206