Yageo Group FMP100JR-52-5R6
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 5.6Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group FMP100JR-52-5R6.
Newark
Datasheet16 páginas2 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-14.54%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879354-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 5.6ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J5R6
Through Hole Carbon Film Resistor, CFR Series, 5.6 ohm, 500 mW, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Yageo GroupRSF100JB-73-5R6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Yageo Group FMP100JR-52-5R6 fornecidas pelos seus distribuidores.
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 5.6Ohm 1W 5% Axial T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Metal Film 5.6 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Res, 5R6, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:5.6Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mmrohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-5R6