Yageo Group FMP100JR-52-56K
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 56kOhm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group FMP100JR-52-56K.
Newark
Tendência de 3 meses:
+63.77%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-56K
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 56000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879353-8
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 56000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879351-2
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP300JR-73-56K
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 56kOhm 0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Stackpole ElectronicsCFM14JT56K0
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 56kOhm 0.25W 1/4W
Descrições
Descrições de Yageo Group FMP100JR-52-56K fornecidas pelos seus distribuidores.
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 56kOhm 1W 5% Axial T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Metal Film 56K Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Res, 56K, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:56Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mmrohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-56K