Welwyn WPRT20AB-15RJB270
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 15ohm, 17.321V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WPRT20AB-15RJB270.
IHS
Datasheet4 páginas5 anos atrás
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2014-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 22W, 15ohm, 18.1659V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW5J15RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623789-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE Connectivity1623788-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
TE ConnectivitySBCHE1515RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 15ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 15ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WPRT20AB-15RJB270 fornecidas pelos seus distribuidores.
Through Hole Wirewound Resistor, Aec-Q200 Wprt Series, 15 Ohm, 20 W, 5%, 400Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À400ppm/¡æ 15¦¸ 20W 63mm*12.5mm*22mm
RESISTOR, WIREWOUND, 15R, 20W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:15ohm; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel