Welwyn WINT0603LF025R05D
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 5.05ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WINT0603LF025R05D.
IHS
Datasheet3 páginas3 anos atrás
Newark
Cadeia de suprimentos
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-11-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-07
LTD Date2025-01-07
Descrições
Descrições de Welwyn WINT0603LF025R05D fornecidas pelos seus distribuidores.
RES, 5R05, 0.5%, 75V, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:5.05ohm; Product Range:WIN Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 0.5%; RoHS Compliant: Yes