Welwyn WHS7-150RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.404V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WHS7-150RJT07.
IHS
Datasheet5 páginas6 anos atrás
element14 APAC
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity / AMP2176085-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176085-8
TE ConnectivityEP9W150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.4037V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW7J150E
TUW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 150Ohm 7W
Descrições
Descrições de Welwyn WHS7-150RJT07 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, SURGE, 150R, 7W, 700V, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
Res Wirewound 150 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
RESISTOR, SURGE, 150R, 7W, 700V, 5%; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)