Welwyn WHS3-10RJA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.4772V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WHS3-10RJA1.
IHS
Datasheet5 páginas5 anos atrás
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-82.57%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Peças relacionadas
Res Wirewound 10 Ohm 5% 3W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack
TE Connectivity / AMP1623771-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 200V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF3JT10R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 10ohm, 800V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP3W10RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176082-1
Ohmite53J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WHS3-10RJA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Wirewound Resistors - Through Hole WHS High Surge
RES, 10R, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND
10¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm
WHS3-10RJA1, WELWYN/TT ELECTRONICS
RES, WIREWOUND, 10R, 5%, 3W, AXIAL; Resistance:10ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 10R, 3W, 350V, 5%; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)