Welwyn WHS2-150RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 150ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WHS2-150RJA25.
IHS
Datasheet5 páginas5 anos atrás
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-93.65%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 150ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT150R
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 150Ohm 2W
Stackpole ElectronicsRSF2JB150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE4150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 150ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 150ohm, 19.365V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT150R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WHS2-150RJA25 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Wirewound 150 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 150R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:150ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 150R, 2W, 250V, 5%; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)