Welwyn WH50-3K9JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 3.9 Kohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH50-3K9JI.
Tendência de 3 meses:
-100%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Mexico
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descrições
Descrições de Welwyn WH50-3K9JI fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 3900ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 50W 5% 3K9; Resistance:3.9kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V