Welwyn WH50-15RJI
Res Wirewound 15 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bulk
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH50-15RJI.
Tendência de 3 meses:
+10.37%
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityTHS2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSC10015RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 15ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 15ohm, 27.3861V, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Res Wirewound 15 Ohm 1% 50W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Res Wirewound 15 Ohm 1% 14/50W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WH50-15RJI fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 15ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À50ppm/¡æ 15¦¸ 50W 72.5mm*30mm*16mm
WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 50W, 5%; Resistance:15ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 15R; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V