Welwyn WH5-6R8JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH5-6R8JI.
Newark
element14 APAC
element14
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-88.24%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityTHS156R8J
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 15W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA106R8J
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 16W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA106R8J
TE ConnectivityTHS506R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 6.8ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity8-1625984-0
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 50W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount
TE ConnectivityHSA256R8J
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Descrições
Descrições de Welwyn WH5-6R8JI fornecidas pelos seus distribuidores.
5% ¡À75ppm/¡æ 6.8¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
RESISTOR, METAL FILM, 820KOHM, 1W, 5%; Product Range: WELWYN - MFP Series; Resistance: 820kohm; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Resistor Element Type: Metal Fi
RESISTOR, 10W 5% 6R8; Resistance:6.8ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes