Welwyn WH5-270RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 270ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH5-270RJI.
Newark
element14
Tendência de 3 meses:
+50.00%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityTHS10270RJ
Res Wirewound 270 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS25270RJ
Through Hole Wirewound Resistor, THS Series, 270 ohm, 25 W, 5%, 30ppm/ C RoHS Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 270ohm, 58.0948V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA50270RJ
Res Wirewound 270 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray
1% ¡À20ppm/¡æ 270¦¸ 5W 28.58mm*16.41mm*8.13mm
Ohmite810F250E
Res Wirewound 250 Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WH5-270RJI fornecidas pelos seus distribuidores.
5% ¡À25ppm/¡æ 270¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
WH5-270RJI, WELWYN/TT ELECTRONICS
RESISTOR, 10W 5% 270R; Resistance:270ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 270R; Resistance:270ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V