Welwyn WH300-6R8JI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 6.8 ohm, 300 W, 5%, 100ppm/ C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH300-6R8JI.
Descrições
Descrições de Welwyn WH300-6R8JI fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 300W, 6.8ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 300W, 5%, 6R8
RESISTOR, 300W, 5%, 6R8; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 300W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 2.5kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature