Welwyn WH300-4R7JI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 4.7 ohm, 300 W, 5%, 100ppm/ C RoHS Compliant: Yes
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH300-4R7JI.
Descrições
Descrições de Welwyn WH300-4R7JI fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 300W, 4.7ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 300W, 5%, 4R7; Resistance: 4.7ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 300W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 2.5kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature