Welwyn WH25-1K5JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH25-1K5JI.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Newark
element14
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-8.51%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
TE Connectivity1-1625971-6
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 25W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE Connectivity1-1625971-6
TE ConnectivityHSA51K5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1500Ohm, 160V, 5% +/-Tol, -30, 30Ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA501K5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 1500ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Ohmite805F1K5
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1500ohm, 210V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 65
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 1500ohm, 136.9306V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WH25-1K5JI fornecidas pelos seus distribuidores.
5% ¡À25ppm/¡æ 1.5K¦¸ 25W
RESISTOR, 25W 5% 1K5; Resistance:1.5kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 1K5; Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V