Welwyn WH25-0R1JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.1 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH25-0R1JI.
Newark
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Datasheet4 páginas11 anos atrás
Datasheet4 páginas17 anos atrás
Datasheet3 páginas20 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
Restocked
Descrições
Descrições de Welwyn WH25-0R1JI fornecidas pelos seus distribuidores.
.1 OHM 5% 25W
RESISTOR, 25W 5% 0R1; Resistance:0.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:2700°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V