Welwyn WH200-6R8JI
RESISTOR, 200W, 5%, 6R8; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 200W; Resistance Tolerance: ±...
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH200-6R8JI.
Descrições
Descrições de Welwyn WH200-6R8JI fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, 200W, 5%, 6R8; Resistance: 6.8ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 200W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 1.9kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature
RESISTOR, 200W, 5%, 6R8; Resistance:6.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:200W; Voltage Rating:1.9kV; Series:WH; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 200W, 5%, 6R8; Resistance:6.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:200W; Voltage Rating:1.9kV; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Screw; Resistor Mounting:Panel; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Length:89.7mm; External Depth:72.5mm; External Length / Height:41.8mm; External Width:145.7mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:200°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Package / Case:Axial; Series:WH; Termination Type:Screw; Withstand Voltage:7070V