Welwyn WH10-470RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 470ohm, 250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH10-470RJI.
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descrições
Descrições de Welwyn WH10-470RJI fornecidas pelos seus distribuidores.
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 470 Ohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À25ppm/¡æ 470¦¸ 15W 21mm*21mm*11mm
RESISTOR, 15W 5% 470R; Resistance:470ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Series:WH10; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V