Welwyn WH10-0R25JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.25 Ohm, 15 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Ficha de dados
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH10-0R25JI.
Newark
Datasheet4 páginas7 anos atrás
Datasheet4 páginas11 anos atrás
Datasheet4 páginas17 anos atrás
Datasheet3 páginas20 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Descrições
Descrições de Welwyn WH10-0R25JI fornecidas pelos seus distribuidores.
ALUMINIUM HOUSED WIREWOUND RESISTORS
RESISTOR, 15W 5% 0R25; Resistance:0.25ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:8.9mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH10; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V