Welwyn VRW25-330KJI
Resistors Thick Film 0.25W 330K 5%RESISTORS Thick Film 0.25W 330K 5%; Resistors Element Type: Thick Film; Resistance:...
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.comVRW25-330KJI02500Bulk
Master ElectronicsVRW25-330KJI02500
Descrições
Descrições de Welwyn VRW25-330KJI fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTORS THICK FILM 0.25W 330K 5%RESISTORS THICK FILM 0.25W 330K 5%; RESISTORS ELEMENT TYPE:THICK FILM; RESISTANCE:330KR; CASE STYLE:AXIAL; SERIES:VRW25; POWER RATING:0.25W; TOLERANCE, +:5%; TOLERANCE, -:5%; TEMP, OP. MAX:155(DEGREE;ROHS COMPLIANT: YES
RESISTOR, THICK FILM, 0.25W 330K 5%; Resistance:330kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:1.6kV; Series:VRW25; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:6.2mm; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:1600V; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:21mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C