Walsin Technologies WR08X513 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR08X513 JTL.
Newark
Datasheet10 páginas8 anos atrás
element14 APAC
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 51000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-0751KL
Yageo GroupAC0805JR-0751KL
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ513V
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR08X513 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 51000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 51K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 51kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)