Walsin Technologies WR08X300 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 30Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR08X300 JTL.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet10 páginas8 anos atrás
element14 APAC
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR08X300 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 30ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 30 OHM 5% 1/8W 0805
0805 30R 5% Resistor
new, original packaged
RES, 30R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 30ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)