Vishay WSL0805R0100DEA
WSL 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±75ppm/C 10mOhms 0.125W 1/8W
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay WSL0805R0100DEA.
IHS
Datasheet5 páginas2 anos atrás
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Metal Strip 0805 10m Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Metal Strip 0805 0.01 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.01ohm, 0.0707V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR010V
Thick Film Chip Resistor 0805 0.5W 0.01 Ohm 1% Tolerance ±75ppm/°C Surface Mount 2-Pin Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6CWJR010V
Res Current Sense Thick Film 0805 0.01 Ohm 5% 1/2W 75ppm/C Molded Paper T/R -.
Yageo GroupPF0805FRM070R01L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrições
Descrições de Vishay WSL0805R0100DEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.01 OHMS,0.05% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL
RES 0.01 OHM 0.5% 1/8W 0805