Vishay VS-40TPS12A-M3
SCR Components; VISHAY; VS-40TPS12A-M3; TO-247-3; 55 A; 200 mA; Through Hole
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay VS-40TPS12A-M3.
element14 APAC
Tendência de 3 meses:
-22.96%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2012-03-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descrições
Descrições de Vishay VS-40TPS12A-M3 fornecidas pelos seus distribuidores.
200mA 150mA 1.2kV 1 unidirectional thyristor TO-247AC-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS
VS-40TPS12A-M3 Series 1200 V Doubler Circuit Power Thryristor - TO-247-3
SCR 1200V 55A(RMS) 600A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Silicon Controlled Rectifier, 55A I(T)RMS, 35000mA I(T), 1200V V(DRM), 1200V V(RRM), 1 Element, TO-247AC
150mA 55A One-way thyristor TO-247AC-3 TRIACs ROHS
Vishay , 35A, , TO-247AC, Vrrm=1200V
SCR THYRISTOR, 35A, 1.2KV, TO-247AC-3; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm: 1.2kV; Gate Trigger Current Max, Igt: 150mA; Current It av: 35A; On State RMS Current IT(rms): 55A; Thyristor Case Style: TO-247AC; No. of Pins: 3