Vishay VS-40HFL100S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay VS-40HFL100S05.
Newark
Datasheet14 páginas8 anos atrás
Datasheet13 páginas11 anos atrás
element14 APAC
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Cadeia de suprimentos
Country of OriginLithuania
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 400V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 600V V(RRM), Silicon, DO-203AB
Descrições
Descrições de Vishay VS-40HFL100S05 fornecidas pelos seus distribuidores.
1KV 500A 500ns 100¦ÌA 40A DO-203AB,DO-5 , 25.4mm*17.4mm*17.4mm
1000V FAST RECOVERY DIODE DO-203AB
DIODE STANDARD 1000V 40A DO203AB
DIODE GEN PURP 1KV 40A DO203AB
FAST DIODE, 40A, 1KV, DO-203AB; Diode Type: Fast Recovery; Diode Configuration: Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 1kV; Forward Current If(AV): 40A; Forward Voltage VF Max: 1.95V; Reverse Recovery
DO-203AB Bridge Rectifiers ROHS
Fast Diode, 40A, 1Kv, Do-203Ab; Repetitive Peak Reverse Voltage:1Kv; Average Forward Current:40A; Forward Voltage Max:1.95V; Diode Module Configuration:Single; Diode Case Style:Do-203Ab; No. Of Pins:2Pins; Forward Surge Current:420A Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-40HFL100S05