Vishay VLMG3100-GS08
STANDARD SMD LED PLCC-2 Single Color LED, Green, Clear Nondiffused, 2.4mm
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay VLMG3100-GS08.
IHS
Datasheet12 páginas4 anos atrás
Upverter
element14 APAC
Newark
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+14.36%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginTaiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
KingbrightL53GT
T-1 3/4 (5 MM ) SOLID STATE LAMP Single Color LED, Green, Transparent, T-1 3/4, 5mm
0603 PACKAGE MICRO SMD LED Single Color LED, Green, Water Clear, 1.1mm
1206 Package (3.2Mm X 1.6Mm X 0.7Mm) Single Color Water Clear Micro Smd Led
LED Low-Power Uni-Color Green 2-Pin Chip 0805(2012Metric) T/R
LED GREEN CLEAR 1206 SMD / Green LED Indication - Discrete 2.1V 1206 (3016 Metric)
Single Color LED, Super Bright Green, Water Transparent, T-1 3/4, 5mm
Descrições
Descrições de Vishay VLMG3100-GS08 fornecidas pelos seus distribuidores.
Surface-Mount/Axial LED Lamp,Green,Clear; Surface-Mount/Axial LED Lamp,Green,Clear,LED-8d
LED Low-Power Uni-Color Green 565nm 2V Automotive 2-Pin PLCC T/R
LED, PLCC2, GREEN; Bulb Size:-; LED Colour:Green; Luminous Intensity:16mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2.2V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Round with Flat Top; Wavelength Typ:575nm
SMD LED Dimensions W x D x H: 3.5 x 2.8 x 1.75 mm Forward voltage: 2.2 VDC Luminous intensity: 4.5...12 Mcd Operating temperature: -40...100 °C Transmission angle: 60 ° Case colour: Colourless Housing type: SMD Light colour: Green Package: PLCC-2 Technology: GaP on GaP Power: 100 mW Transmission angle typically: 60 °