Vishay TFPTL10L4700FL2B
Thermistor PTC 470 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay TFPTL10L4700FL2B.
IHS
Datasheet5 páginas11 anos atrás
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.50%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2015-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3471JB0 NTC-Resistor wired up
Epcos 470Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Vishay02C5000JF
Thermistor NTC 500 Ohm 5% 2-Pin Radial Bulk
Descrições
Descrições de Vishay TFPTL10L4700FL2B fornecidas pelos seus distribuidores.
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
LINEAR THERMISTOR 470 OHM 1% L2
470¦¸ ¡À1% 75mW 3.5mm*3.6mm*2.2mm
THERMISTOR, 470 OHM, +/-1%, L10; Zero Power Resistance at 25°C: 470ohm; Thermistor Mounting: Through Hole; Product Range: -; Operating Voltage Max: 30V; Applications: Temperature Measurement, Sensing, Compensation & Control;
THERMISTOR, 470 OHM, +/-1%, L10; Thermistor Type:PTC; Resistance:470ohm; Thermistor Tolerance:± 1%; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:70°C; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +70°C