Vishay SI4100DY-T1-GE3
SI4100DY-T1-GE3 N-channel Mosfet Transistor, 6.8 A, 100 V, 8-PIN SOIC
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay SI4100DY-T1-GE3.
Newark
Datasheet9 páginas9 anos atrás
Datasheet10 páginas10 anos atrás
Datasheet10 páginas11 anos atrás
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+51.67%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
STMicroelectronicsSTS5NF60L
N-Channel 60 V 0.055 Ohm Surface Mount STripFET Power Mosfet - SOIC-8
onsemiFDS4559
MOSFET N/P-CH 60V 4.5A/3.5A 8-SO / Trans MOSFET N/P-CH 60V 4.5A/3.5A 8-Pin SOIC T/R
Diodes Inc.ZXMP6A18DN8TA
Transistor MOSFET Array Dual P-CH 60V 4.8A 8-Pin SOIC T/R
Dual N-Channel 60 V 0.064 Ohms Surface Mount Power Mosfet - SOIC-8
Diodes Inc.ZXMC4559DN8TA
ZXMC4559DN8 Series 60 V 0.55 Ohm Dual N/P-Channel Enhancement Mode MOSFET SOIC-8
Diodes Inc.ZXMN6A25N8TA
N-Channel 60 V 0.05 Ohm Power MOSFET Surface Mount - SOIC-8
Descrições
Descrições de Vishay SI4100DY-T1-GE3 fornecidas pelos seus distribuidores.
2.5W(Ta),6W(Tc) 20V 4.5V@ 250¦ÌA 20nC@ 10 V 1N 100V 63m¦¸@ 4.4A,10V 6.8A 600pF@50V SOIC-8
Si4100DY Series 100 V 6.8 A 63 mOhm Surface Mount N-Channel MOSFET - SO-8
MOSFET, N-CH, 100V, 6.8A, SO8; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:6.8A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(on):51mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:6W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:SOIC; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:6.8A; Power Dissipation Pd:6W; Voltage Vgs Max:20V