Vishay SFR16S0002201JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay SFR16S0002201JA500.
IHS
Datasheet10 páginas2 anos atrás
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-94.45%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2400ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J2K2
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT2K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J2K4
Res Carbon Film 2.4K Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Descrições
Descrições de Vishay SFR16S0002201JA500 fornecidas pelos seus distribuidores.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 2.2kOhm ±100ppm/C
Res Mtlflm 2.2K Ohm 5% 1/2W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
SFR Series Ø 3.5 x 1.9 mm 2.2 kOhm 0.5 W ±5 % ±100 ppm/K Metal Film Resistor
VISHAY SFR16S0002201JA500 Through Hole Resistor, 2.2 kohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 2K2; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V