Vishay RWM062215R0JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RWM062215R0JA15E1.
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Peças relacionadas
TE ConnectivityER7415RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityFCA615RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityC1415RJL
Fixed Resistor, Wire Wound, 14W, 15ohm, 650V, 5% +/-Tol, 90ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 15ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay RWM062215R0JA15E1 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR;WIREWOUND;RES 15 OHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 15 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WIREWOUND, 15OHM, 6W, 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; No. of Pins:2
RESISTOR, WW 7W 5% 15R; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W