Vishay RWM041051R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 51ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RWM041051R0JR15E1.
IHS
Datasheet4 páginas8 anos atrás
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1623746-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 56ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER7447RJT
ER CGS FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ +60ppm/C 47Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 47ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 47ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity5-1625892-4
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 47Ohm 3W
Descrições
Descrições de Vishay RWM041051R0JR15E1 fornecidas pelos seus distribuidores.
RWM 4X10 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 51OHMS +/-5% 3W +/-75PPM/DEGC
Res Wirewound 51 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RESISTOR, WW 3W 5% 51R; Resistance:51ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W