Vishay RWM041039R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 39ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RWM041039R0JR15E1.
IHS
Datasheet4 páginas8 anos atrás
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TE ConnectivityER7439RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 39ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ39R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 39Ohm 3W
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 39ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ39R
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 39ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay RWM041039R0JR15E1 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 39 OHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 39 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Power Wirewound Resistors; Power Rating:3W; Resistance:39ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:RWM; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:120VDC ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, WW 3W 5% 39R; Resistance:39ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W