Vishay RTO050F100R0JTE1
Res Thick Film 100 Ohm 5% 50W ±150ppm/C Molded TO-220 RDL Tube
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RTO050F100R0JTE1.
Newark
Datasheet5 páginas7 anos atrás
Datasheet5 páginas10 anos atrás
Datasheet4 páginas13 anos atrás
Datasheet4 páginas14 anos atrás
Datasheet4 páginas16 anos atrás
Upverter
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-13.92%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 50 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 50W 100Ohm ±150ppm/C
LTO 30 FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±150ppm/C 100Ohm 30W
RTO 20 FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±150ppm/C 100Ohm 20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, 2.25W, 100ohm, 420V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, 4112
Stackpole ElectronicsTR35JBC100R
TR FIXED RESISTOR TO-220-2 Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 100Ohm 35W
Descrições
Descrições de Vishay RTO050F100R0JTE1 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR;THICK FILM;RES 100 OHMS;PWR-RTG 50 W;TOL 5%;RADIAL;TO-220;HEAT SINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 50W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, THICK FILM PWR, 100OHM, 50W, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-220
RESISTOR, 50W 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.25W; Voltage Rating:300V dc; Series:RTO; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:TO-220; SVHC:No SVHC; Case Style:TO-220; External Length / Height:28.7mm; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Temperature Coeff. -:150ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:300V; External Depth:4.5mm; External Width:10.1mm; Full Power Rating Temperature:25°C; Lead Length:13.7mm; Max Operating Temperature:155°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Power Rating with Heatsink:50W; Dielectric Strength, VAC:2000V; Element Limiting Voltage:300V; Overload Capability:2 x pr for 5 secs; Thermal Resistance:2.6°C/W