Vishay RH01012R00FE02
Res Wirewound 12 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay RH01012R00FE02.
Newark
Datasheet5 páginas8 anos atrás
Datasheet5 páginas10 anos atrás
Datasheet5 páginas11 anos atrás
Datasheet5 páginas20 anos atrás
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2004-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 12ohm, 24.4949V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 13ohm, 18.0278V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA1012RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 12ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity1625984-7
Res Wirewound 12 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2512RJ
Through Hole Resistor, HSA25 Series, 12 ohm, 25 W, 5%, 550 V
Descrições
Descrições de Vishay RH01012R00FE02 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 12ohm, 12.2474V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, WIREWOUND, 12 OHM, 12.5W, 1%
1% ¡À20ppm/¡æ 12¦¸ 12.5W 34.93mm*20.32mm*9.91mm
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:RH; Operating Temperature Range:-55°C to +250°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 20ppm ;RoHS Compliant: Yes