Vishay PTCCL09H171HBE
PTC THERMISTOR FOR OVERLOAD PROTECTION PTC Thermistor, 22ohm, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay PTCCL09H171HBE.
Upverter
Datasheet6 páginas10 anos atrás
IHS
Newark
_legacy Avnet
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.95%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
SímboloPegada
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2005-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Vishay PTCCL09H171HBE fornecidas pelos seus distribuidores.
PTC Thermistor; Series:PTCCL; Thermistor Type:PTC; Resistance:22ohm; Operating Temp. Max:70°C; Operating Voltage Max:265V; Package/Case:Radial; Leaded Process Compatible:Yes; Operating Current:170mA ;RoHS Compliant: Yes
THERMISTOR, PTC; Thermistor Type:PTC; Resistance:22ohm; Thermistor Tolerance:-20% to 20%; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Operating Voltage Range:30V to 60V; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:8.5mm; Current Max:0.9A; Current Temperature:25°C; Operating Temperature Max:+70°C; Operating Voltage:265V; Package / Case:Radial; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 25%; Resistance Tolerance +:25%; Resistance Tolerance -:25%; Series:23816; Tripping Current:255mA; Tripping Temperature:140°C; Voltage Rating V AC:265V; Voltage Rating V DC:265V