Vishay P16NM222MAB15
Potentiometer, Cermet, 1W, 2200ohm, 46.9V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay P16NM222MAB15.
IHS
Datasheet7 páginas3 anos atrás
Newark
Farnell
element14 APAC
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+76.74%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Potentiometer, Cermet, 3W, 2200ohm, 81.2V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 1W, 2200ohm, 46.9V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 2K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (21.89 X 12.5 X 18.25mm) Solder Lug Panel Mount
Panel Control - 3/4" 1-T /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852A-282-202AL
TT ElectronicsP160KNP-0EC15B2K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descrições
Descrições de Vishay P16NM222MAB15 fornecidas pelos seus distribuidores.
POTENTIOMETER, LINEAR, 2K2, 1W, 20%; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linea
P16 SERIES, LINEAR POTENTIOMETER W/ KNOB,2.2KOHM,+/-20%,1W,+/-150PPM/C, PANEL MNT
Res Cermet POT 2.2K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 16mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
POTENTIOMETER, 2K2; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Knob; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Body Diameter:16mm; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; External Length / Height:23mm; Full Power Rating Temperature:40°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Overload Voltage:750V; Panel Cutout Diameter:10.1mm; Proof Voltage:2500V; Resistance:2.2kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P16N; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Terminal Type:Solder Lug