Vishay P11S1A0BGSY00103KL
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay P11S1A0BGSY00103KL.
Farnell
Datasheet14 páginas16 anos atrás
Datasheet14 páginas17 anos atrás
Datasheet15 páginas11 anos atrás
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.82%
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2024-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
LINEAR CERMET POTENTIOMETER W/ 6MM DIA.SHAFT,10KOHM,+/-10%,1W,+/-150PPM/C, PMNT
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrições
Descrições de Vishay P11S1A0BGSY00103KL fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.17mm (26.58 X 12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount Box
10K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À150ppm/¡æ 350V 26.58mm*12.5mm*18mm
P11S 1 A 0 BG S Y00 10K 10% L e3
POTENTIOMETER, 10K, LOG; Track Resistance:10kohm; Track Taper:Logarithmic; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:2%; Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; Insulation Resistance:1000Gohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Shaft Diameter:3.175mm; Shaft Length - Metric:15.88mm; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs