Vishay P10XXAI102KB30
Potentiometer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay P10XXAI102KB30.
IHS
Datasheet5 páginas6 anos atrás
element14 APAC
Newark
Farnell
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.90%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
In a Tube of 50, 1kO Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3362 Series
Cermet trimmer potentiometer, 1 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3386P-1-102LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
TT Electronics72PR1KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics82PR1KLF
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics72XR1KLF
Descrições
Descrições de Vishay P10XXAI102KB30 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Cermet POT 1K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3mm (25.2 X 9.6 X 9.7mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
VISHAY SFERNICE P10XXAI102KB30 Rotary Potentiometer, Cermet, P10XX Series, 1 kohm, Linear, 1, 500 mW, Panel
1K¦¸ ¡À10% 500mW ¡À150ppm/¡æ 22.4V 3820 , 25.2mm*9.7mm*9.7mm
POTENTIOMETER, 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:22.4V; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; External Depth:9.7mm; External Width:9.6mm; Lead Diameter:0.5mm; Mounting Type:Through Hole; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Cermet; Series:P10; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Termination Type:Solder