Vishay LPS0300H1000JB
Res Thick Film 100 Ohm 5% 300W ±150ppm/C Molded Screw Terminal Flange Mount Box
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay LPS0300H1000JB.
Farnell
Datasheet5 páginas4 anos atrás
Datasheet4 páginas16 anos atrás
element14 APAC
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-3.36%
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 100 Ohm 5% 50W ±150ppm/C Molded RDL Lug Flange Mount Bag
Res Thick Film 100 Ohm 5% 100W ±150ppm/C SOT-227B Screw Terminal Bolt-On Box
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 10W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Chassis Mount
PanasonicERJ-XGNJ101Y
Res Thick Film 01005 100 Ohm 5% 0.031W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0201 100 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicEXB-N8V101JX
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Vishay LPS0300H1000JB fornecidas pelos seus distribuidores.
100 Ohms 5% 300W Power Resistor for Mounting Onto a Heatsink Thick Film
RESISTOR, THICK FILM, RES 100 OHMS, PWR-RTG 300 W, TOL 5%, SMT, HEATSINK
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 300W, 100ohm, 5000V, 5% +/-Tol, 150ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À150ppm/¡æ 100¦¸ 300W 60mm*57mm*26.8mm
Power resistor 100Ohm 300 W±5%
RESISTOR, POWER, 300W, 100R, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:300W; Voltage Rating:5kV; Temperature Coefficient:± 150ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Terminals:Screw; Resistor Mounting:Panel; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Category:UL 94 V-0; External Depth:60mm; External Length / Height:25.2mm; External Width:64.7mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +120°C; Package / Case:Planar; Series:LPS300