Vishay IHLP4040DZER4R7M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 9.5A 16.5mOhm DCR 4040 T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay IHLP4040DZER4R7M01.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Datasheet4 páginas13 anos atrás
Newark
Farnell
element14 APAC
Tendência de 3 meses:
-17.53%
EE Concierge
Símbolo
SnapEDA
Pegada
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-06
LTD Date2021-06-06
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 12A 0.015Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Wurth Elektronik7443310470
Power Inductor, 4.7Uh, Shielded, 11.5A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7443310470
Wurth Elektronik74437358047
FIXED IND 4.7UH 7.2A 22.6MOHM SM
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 8.8A 0.016Ohm DCR 4339 Automotive T/R
Descrições
Descrições de Vishay IHLP4040DZER4R7M01 fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Inductors IND_10.16X10.16MM_SM 4.7μH ±20% 9.5A 10.16 x 10.16mm
IHLP4040DZ-01 SERIES WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ METAL CORE,4.7 UH +/-20%
INDUCTOR, 4.7UH, 20%, 17A; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0165ohm; DC Current Rating:9.5A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:9.5A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:15mohm; Resonant Frequency:5MHz; Saturation Current Ic:17A