Vishay IHLP4040DZER2R2M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 12A 9mOhm DCR 4040 T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay IHLP4040DZER2R2M01.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Datasheet4 páginas13 anos atrás
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-37.11%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
Ultra Librarian
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-06
LTD Date2021-06-06
Peças relacionadas
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 12A 0.0086Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik74437377022
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 10A 0.008Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Wurth Elektronik74437358022
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 10A 0.00941Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
FIXED IND 2.2UH 10A 7 MOHM SMD / 2.2 µH Shielded Molded Inductor 10 A 7mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 9A 0.0155Ohm DCR T/R
Descrições
Descrições de Vishay IHLP4040DZER2R2M01 fornecidas pelos seus distribuidores.
IHLP4040DZ-01 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ METALCORE,2.2 UH +/-20%WIREWOUND 12A IDC
Inductor, Shielded, 2.2Uh, 25.6A, Smd, Full Reel; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):12A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):25.6A; Product Range:Ihlp-4040Dz-01 Series; Dc Resistance Max:9Mohm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP4040DZER2R2M01.
INDUCTOR, 2.2UH, 20%, 25.6A; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:9000µohm; DC Current Rating:12A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:12A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:8.2mohm; Resonant Frequency:5MHz; Saturation Current Ic:25.6A