Vishay HLW05A2Z240R0JF
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.25W, 240ohm, 35.4965V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
Preço e estoque
DistributorSKUMinPkg
AvnetHLW05A2Z240R0JF01
4d
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay HLW05A2Z240R0JF.
Newark
Datasheet3 páginas16 anos atrás
Datasheet3 páginas13 anos atrás
Datasheet3 páginas14 anos atrás
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2007-07-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2016-03-25
LTD Date2016-09-30
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 240ohm, 34.641V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 250ohm, 35.3553V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 220ohm, 33.166V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623730-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 220Ohm, 5% +/-Tol, -200, 200Ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE11220RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 220ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR5220RJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 220ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay HLW05A2Z240R0JF fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, WIREWOUND, 240OHM, 5.25W, 5%; Resistance:240ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5.25W; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Filter Terminals:Axial Leaded; Body Material:Ceramic ;RoHS Compliant: No