Vishay CRCW0402150RFKEDHP
Res Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW0402150RFKEDHP.
TME
Datasheet10 páginas10 anos atrás
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-14.09%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
Baixar
Ultra Librarian
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicERJ2RKF1500X
Resistor Thick Film 0402 150 Ohm 1% 0.1W (1/10W) ±100ppm/C Molded Surface Mount Automotive
PanasonicERJ-2RKF1400X
Res Thick Film 0402 140 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 162 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Vishay CRCW0402150RFKEDHP fornecidas pelos seus distribuidores.
Avnet Japan
CRCW Series 0402 0.2 W 150 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 0402 150 OHM 1% 1/5W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 150Ohm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;150 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 150 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402
RES, 150R, 1%, 0.2W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 150ohm; Product Range: CRCW-HP e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 0.5mm; External Length / Height: 0.3mm; External Width: 1mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device