Vishay CRCW020130K0FKED
Res Thick Film 0201 30K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW020130K0FKED.
IHS
Datasheet5 páginas3 anos atrás
Future Electronics
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+30.33%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
EE Concierge
SímboloPegada
SnapEDA
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
CRCW FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 27.4kOhm 0.05W 1/20W
Res Thick Film 0201 27K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 28.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF3002C
Res Thick Film 0201 30K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF3002C
Yageo GroupRC0201FR-0730KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 30kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW020130K0FKED fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 30000ohm, 30V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 30kOhm ±100ppm/C
Res, Thick Film, 30K, 0.05W, 0201; Resistance:30Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:30V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW020130K0FKED.