Vishay CMF5510K000FEEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CMF5510K000FEEB.
Newark
Datasheet5 páginas5 anos atrás
Datasheet5 páginas11 anos atrás
Datasheet5 páginas12 anos atrás
element14 APAC
New Yorker Electronics
Tendência de 3 meses:
+16.67%
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Metal Film Resistors 10kΩ 600mW ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622596-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 9530ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay CMF5510K000FEEB fornecidas pelos seus distribuidores.
CMF Series 0.6 W 10 kOhm ±1 % ±25 ppm/°C Axial Metal Film Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 10KOHM, 500mW, 1%
Res Metal Film 10K Ohm 1% 0.6W ±25ppm/C Epoxy AXL T/R
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 10kOhms ±25ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 10KOHM, 500mW, 1%; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Series:CMF ;RoHS Compliant: Yes