Vishay CCF55200RFKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CCF55200RFKE36.
Newark
Datasheet3 páginas4 anos atrás
Datasheet3 páginas13 anos atrás
Datasheet3 páginas14 anos atrás
Datasheet3 páginas15 anos atrás
Datasheet3 páginas17 anos atrás
Datasheet3 páginas11 anos atrás
IHS
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+55.86%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 196ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F200R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F220R
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 220 ohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR1F180R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay CCF55200RFKE36 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR;METAL FILM;RES 200 OHMS;PWR-RTG 0.25 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Mtlflm 200 Ohm 1% 1/4W:1/2W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, METAL FILM, 200 OHM, 500mW, 1%
Axial Axial CCF55 0.090Diax0.245L 2.29mmx6.22mm 0.5W 1/2W 200Ohms ±100ppm/C
METAL FILM RESISTOR, 200 OHM, 500mW, 1%; Resistance: 200ohm; Product Range: CCF Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 250V; Resistor Eleme